3 kuchenne must have marzeń

Twierdzenie, że kuchnia jest sercem domu wcale nie jest przesadzone. W kuchni spędza się mnóstwo czasu, i nie mam na myśli wyłącznie gotowania. Najlepsze dyskusje i ważne narady odbywają się zazwyczaj w tym pomieszczeniu. Dlatego tak istotne jest urządzenie go w komfortowy i elegancki sposób. Często zwracam uwagę na aranżację przestrzeni kuchennej, zastanawiając się, jak chciałabym urządzić swoją kuchnię marzeń, gdybym mogła to zrobić.

Kuchnia otwarta na jadalnię

Uważam, że otwarcie kuchni na jadalnię to jeden z najbardziej genialnych pomysłów aranżacyjnych. Koszmarne, małe i często niezbyt ustawne zamknięte kuchnie, które były szczególnie popularne za czasów PRL-u nadal kojarzą mi się z ogromną ciasnotą i izolacją. Podczas gdy większość domowników spędzała czas w salonie, kobiety stały samotnie przy garach, próbując usłyszeć fragmenty toczących się za ścianą dyskusji. Zamknięte kuchnie starej epoki skazywały panie domu na alienację przy parujących rondlach, a brak przestrzeni wpędzał w depresję, na którą radą było najczęściej wyglądanie przez okno i obserwowanie sąsiadów.

regal-maleo3x-wenge_bigNieoczywista ścianka działowa

Współczesne gospodynie włączają multicookery i spędzają czas z domownikami, zerkając jedynie na gotujący się na blacie kuchennym obiad. Kuchnia połączona z jadalnią to absolutna konieczność w mojej wymarzonej przestrzeni, a dodatkiem, który zaznaczy delikatną granicę między strefą kuchenną a jadalnią czy salonem będzie regał komorowy. To jeden z tych mebli, które uważam za wielofunkcyjny wynalazek, który sprawdzi się zarówno przy ścianie, jak też na środku pomieszczenia – pełniąc funkcję ażurowej ścianki działowej. Można umieścić na nim książki kucharskie, rośliny oraz ulubione bibeloty, aby nadać mu indywidualnego charakteru. Nie trzeba dzięki temu montować na stałe ścianki, której nie można też sprytnie zagospodarować jak regału.

 

krzesło tapicerowaneKrzesła do posiedzenia

Z pewnością każdy z nas trafił kiedyś na krzesła, na których nie dało się długo wysiedzieć. Nie pomagał im ciekawy design i nierzadko zawrotna cena. Dla mnie niewygodne krzesła to nieporozumienie. Podobno takie nieznośne modele trafiają się często w barach i restauracjach, aby skłonić gości do szybszej konsumpcji i sprawnego opuszczenia lokalu. Mam wrażenie, że w niektórych domach obowiązuje podobna zasada. Ja jej nie wyznaję. Uwielbiam krzesła i fotele, w których można się zasiedzieć. Moim typem są krzesła tapicerowane – eleganckie, wygodne i solidne. Modę na krzesła tapicerowane uważam za absolutnie genialną i widok modeli w tym stylu sprawia, że mam ochotę na nich usiąść i sprawdzić, jak bardzo są wygodne i jak bardzo nie będzie mi się chciało z nich wstawać. A zazwyczaj są, i to bardzo.

 

Gdybym miała urządzać kuchnię na nowo, otworzyłabym ją na duży salon, ustawiając na granicy sporych rozmiarów schodkowy regał komorowy, za którym byłoby miejsce na duży okrągły stół z wygodnymi krzesłami tapicerowanymi. Mogłabym spokojnie wyczarowywać kolejne kulinarne cuda dla moich gości, których miałabym na wyciągnięcie ręki.

Szukając wyposażenia nie biegałabym po całym mieście, tylko zamówiłabym je online, na spokojnie i bez wielogodzinnego błąkania się po salonach meblowych. Moje typy mebli pochodzą z jednego sklepu: www.edinos.pl Prawda, że ładne?

 

 

Autor: ania

Udostępnij ten post przez

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>