Likier jednoczy pokolenia

Znacie te wyjątkowe momenty, kiedy razem z rodziną albo znajomymi spokojnie sączycie sobie jakieś winko, piwko albo słodki likier? Niespiesznie, bez stresu i presji? Trzeba przyznać, że alkohol ma niezwykłe właściwości i nie mam na myśli jedynie tych rozluźniających i poprawiających humor. Śmiało można stwierdzić, że alkohol jednoczy pokolenia. Dlaczego? Ponieważ podczas wielu imprez rodzinnych pojawia się na stole po obiedzie. Oczywiście mam na myśli normalne, umiarkowane ilości. We wszystkim potrzebny jest umiar. Odrobina alkoholu po rodzinnym obiedzie może być bardzo przyjemnym doświadczeniem i dobrym wprowadzeniem do dłuższych dyskusji o życiu i całej reszcie.

Magiczne nalewki cioci Marysi

kieliszkiJa szczególnie miło wspominam nalewki mojej cioci, która robiła je od lat. Po obiedzie i ciasteczku przychodził czas na degustację wyrobów cioci. To były bardzo przyjemne i niezapomniane chwile, szczególnie, że ciocia naprawdę znała się na rzeczy i miała wyczucie do trunków. Pamiętam nawet kieliszki, które zawsze służyły do degustacji – niewielkie ze złotym wykończeniem. Czasami odruchowo szukam takich na półkach, kiedy jestem w sklepie z akcesoriami do domu. Nachodzi mnie też czasami ochota na znalezienie identycznych, żeby tylko przywrócić dawne wspomnienia. Kiedy zaczęłam szukać w Internecie kieliszków, które zapamiętałam z domu babci, wtedy okazało się, że wybór jest większy niż oczekiwałam. Nawet wśród dekorowanych modeli znalazłam kilka rodzajów i wzorów, co sprawiło, że zawiesiłam się na dłuższą chwilę. Na nóżce czy bez nóżki, smukłe czy bardziej szerokie, wysokie czy może raczej niższe, a może jednak wzory bez złotego zdobienia, ale za to bardziej dekoracyjne pod względem kształtu. Znalazłam nawet mini kufelki do likieru.

Kieliszki do likieru kieliszkom do likieru nie równe

Wspomniane modele znalazłam na jednej stronie – bokono.pl. Wszystkie przeglądane przeze mnie kieliszki do likierów z Bokono.pl sprawiły, że zaczęłam poważnie zastanawiać się nad uruchomieniem własnej produkcji nalewek i likierów. Pamiętam, że ciocia zawsze chwalona była za jakość swoich wyrobów, a zapytana o to, jakie są tajniki przygotowania czegoś tak pysznego, odpowiadała, że nie ma w tym wielkiej filozofii. Z tego, co pamiętam, to podstawowy sposób był taki, że owoce zasypywało się najpierw cukrem, a następnie zalewało alkoholem i czekało, aż wszystkie smaki odpowiednio się wyrównają. Może mogłabym być za kilkadziesiąt lat taką ciocią, do której rodzina z chęcią przyjeżdża żeby podyskutować popijając super pyszne nalewki i likiery. Jeśli już dzisiaj zaczęłabym kompletować odpowiednie kieliszki do tych trunków, to miałabym odpowiednią motywację, żeby tworzyć coś, czym będę je napełniać. Myślę, że przy okazji zakupów w Bokono zamówiłabym sobie też szklanki i filiżanki. Do tych ostatnich mam szczególną słabość i choć moje szafki już trochę pękają w szwach, to zawsze znajdę powód, aby dokupić kolejny, najwspanialszy z możliwych, egzemplarz.

Akcesoriów nigdy dość

Zwracam ogromną uwagę na takie akcesoria w domu. Może dlatego tak dobrze pamiętam kieliszki do likieru mojej cioci, jak chyba nikt inny z moich bliskich. Uważam, że w każdym domu powinny znaleźć się wyjątkowe akcesoria, elementy zastawy, które będą mogły być kojarzone z danym domem. Odpowiednie dodatki tworzą niezapomniane wspomnienia, tak, jak w moim przypadku. Przez silne wspomnienie związane z likierem u cioci zaczęłam szukać przedmiotów, dzięki którym mogłam ożywić te chwile, które miałam w pamięci, byleby poczuć się znowu tak, jak wtedy, kiedy rozmawialiśmy i śmialiśmy się razem z bliskimi…

Autor: ania

Udostępnij ten post przez

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>