Nie możesz jeść wszystkiego? Sprawdź spersonalizowany catering dietetyczny

Chcesz zamówić catering dietetyczny do domu, ale nie możesz skorzystać ze standardowych programów żywieniowych? Jeśli zmagasz się z przewlekłą chorobą, jesteś alergikiem lub nie tolerujesz konkretnych produktów, spersonalizowana dieta pudełkowa jest strzałem w dziesiątkę!

Czym jest catering z dostawą?

catering PrimateKażdego dnia catering przywozi jedzenie w pudełkach na cały dzień. Odbywa się to w wyznaczonym przedziale godzinowy, zazwyczaj nad ranem. Przygotowane posiłki mogą być dostarczane do biura, domu/mieszkania lub na inny adres wskazany przez klienta. W skład pakietu zazwyczaj wchodzą:

  • śniadanie
  • drugie śniadanie
  • obiad
  • podwieczorek

Dieta pudełkowa z reguły składa się z 5 posiłków, ale coraz częściej firmy cateringowe oferują możliwość wyboru trzech posiłków, a nawet samych obiadów.

catering PrimateNa czym polega catering dietetyczny z wyborem menu?

Obecnie coraz więcej firm cateringowych wychodzi naprzeciw wymagającym konsumentom, oferując spersonalizowaną dietę pudełkową. Już od dawna normą w tej branży jest oferowanie diet bezmięsnych, bezlaktozowych i bezglutenowych. Z kolei coraz bardziej powszechne stały się diety z wykluczeniem niektórych produktów ze względu na kwestie zdrowotne lub światopoglądowe.

Obecnie normą stają się spersonalizowane posiłki. W końcu inwestując pieniądze, mamy prawo oczekiwać usługi, która spełni wszystkie nasze wymagania i preferencje. Firmy cateringowe zaczynają bardziej personalizować swoje oferty, aby wyróżnić się na tle konkurencji.

Coraz więcej firm cateringowych umożliwia zarządzanie jadłospisem. Nie tylko można wybierać spośród kilkudziesięciu dań dziennie, ale również istnieje możliwość wykluczenia składników, których z jakichś powodów nie możemy spożywać. Dodatkowo osoby aktywne fizycznie, mogą konfigurować makroskładniki — takie rozwiązanie oferuje działająca na terenie Płocka firma, która świadczy usługi cateringu dietetycznego — Primate.

Ile kosztuje catering dietetyczny?

Cena cateringu dietetycznego zależy od kilku czynników. Po pierwsze, im wyższa kaloryczność, tym wyższe koszty. Firma oferująca catering dietetyczny może pobierać większe opłaty, jeżeli zajmuje się obsługą bardziej specyficznej grupy, np. osób z chorobą Hashimoto lub insulinoopornością. Wpływ na koszt ma również liczba zamawianych posiłków.

Cena jest niższa, gdy zamawiane są np. tylko obiady w pudełkach. O ostatecznym koszcie decyduje również częstotliwość zamawiania. Dieta pudełkowa może obniżyć miesięczne rachunki za gaz, prąd i wodę, jeśli zamawia się ją na dłuższy okres czasu, np. na miesiąc. Przejście na dietę pudełkową pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ nie trzeba będzie przygotowywać własnych posiłków.

Dlaczego warto zdecydować się na dietę pudełkową?

Catering dietetyczny nie tylko dostarcza zbilansowane posiłki, ale także oszczędza czas, ponieważ nie wymaga robienia zakupów i gotowania. Diety pudełkowe można stosować w celu zmiany stylu życia, zrzucenia zbędnych kilogramów, utrzymania wagi lub przybrania na wadze. Ponadto diety pudełkowe, które nie zawierają produktów pochodzenia zwierzęcego, mogą być wybierane przez osoby, które chcą je ograniczyć lub wyeliminować ze swojej diety.

 

Artykuł powstał we współpracy z Primate.

Autor: ania

Udostępnij ten post przez

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>