Pomysł na… Fajne Gotowanie

fajne gotowanieGotowanie to nie jest mały pikuś. Codzienne przygotowywanie posiłków jest czasami dużym wyzwaniem. Zwłaszcza, jeśli mieszka się w mieście, w którym jest mnóstwo restauracji serwujących dania na wynos i garmażerek sprzedających całkiem przyzwoite jedzenie. Aplikacje umożliwiające szybkie zamawianie jedzenia też nie pomagają w samodzielnym gotowaniu. Pozostaje zdrowy rozsądek i zrobienie kalkulacji pokazujących oszczędności wynikające z przygotowywania obiadów w domu.
Gotowanie ma kilka ważnych zalet. Dla mnie najważniejszą jest świadomość użytych składników. Niestety, w przypadku kupowanego jedzenia bywa różnie. Bardzo dobrze pamiętam, jak jeden ze znajomych pracujących w gastro nie chciał się przyznać, co robili na kuchni z jedzeniem. Ja przestałam dopytywać, żeby móc jeszcze w ogóle jadać na mieście. Gotując w domu dba się o składniki i jakość jedzenia. To jest podstawowa zaleta samodzielnego gotowania

Skąd brać pomysły na posiłki?

Bardzo często brakuje mi pomysłów na posiłki. Największym problemem są obiady, które muszą pasować (w miarę możliwości) wszystkim domownikom. Każdy ma swoje ulubione i nietolerowane smaki, więc proces decyzyjny bywa ciężki. Jeśli wszystkie pewniaki zostaną odrzucone w kwalifikacjach, szukam pomocy w niezawodnych internetach. Mam ulubione blogi kulinarne, z których przepisy są dla mnie rewelacyjne i pewne, ale stale szukam nowych inspiracji.

Fajny pomysł na Fajne Gotowanie

Nową stroną z przepisami, którą ostatnio przeglądałam, jest Fajne Gotowanie (https://fajnegotowanie.pl). Zdjęcia na niej doprowadziły mnie do ślinotoku, co skłoniło mnie do dłuższego pozostania i przeszukania poszczególnych działów. Co mi się spodobało w Fajnym Gotowaniu?

Kuchnie świata

Lubię eksperymentować z jedzeniem i próbować kuchni z różnych zakątków. Szczególnie lubię azjatycką, ale smakują mi dania kuchni włoskiej, francuskiej, gruzińskiej, meksykańskiej, indyjskiej czy ukraińskiej. Podział przepisów na kuchnie świata jest fajnym patentem, który pozwala poszerzyć horyzonty kulinarne.

Podział na rodzaje posiłków

Przejrzysty podział na rodzaje posiłków oznacza dla mnie oszczędność czasu i frustracji. Uważam to za bardzo sensowny patent na stronie z przepisami kulinarnymi. Gdyby jeszcze była kategoria „Szybki obiad”, to już w ogóle byłoby fantastycznie.

Podział na rodzaje potraw

W przypadku rodzajów potraw szukam zazwyczaj ciast, zup i drugich dań. Swego czasu testowałam sporo dań jednogarnkowych, które uważam osobiście za genialny wynalazek. Podział na rodzaje potraw to kolejne ułatwienie, które może pomóc w codziennym, bardzo trudnym procesie decyzyjnym.

Poradniki i diety

Diety uważam za dobry sposób na detoks organizmu i pozbycie się zimowych zapasów tłuszczyku. Jestem jednak zdania, że trzeba podchodzić do tego tematu z dużym rozsądkiem. Informacje dotyczące różnego rodzaju diet mogą być świetną inspiracją dla osób chcących zmienić sposób odżywiania.

Sposób opracowania przepisów

Przepisy czytam zwykle na telefonie, więc oczekuję, że będą przejrzyste i jak najlepiej opisane. Fajne Gotowanie dorzuciło czas przygotowania i poziom trudności, co bardzo mi się podoba.

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka na stronie z przepisami to podstawa. Zróżnicowane opcje wyszukiwania to kolejny fajny wynalazek.

Liczba przepisów

Lubię wracać do serwisów, na których jest dużo różnych przepisów. Bardziej się do nich przywiązuję i częściej zaglądam. Liczę na to, że na stronie Fajnego Gotowania będzie coraz więcej przepisów.

 

 Artykuł powstał we współpracy z serwisem fajnegotowanie.pl

Autor: ania

Udostępnij ten post przez

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>