Przepis na wyjątkową kawę po polsku

Kawa to jeden ze stałych punktów programu w moim codziennym harmonogramie. Piję ją na różne sposoby w zależności od pory dnia i zapotrzebowania na kofeinę. Znaczenie ma moc, smak, dodatki, i jeszcze jeden ważny element – naczynie. Ten rytuał wymaga odpowiedniej oprawy, którą może zapewnić zwykle wyjątkowa dla mnie porcelana. Dlaczego to ma takie znaczenie? Jest kilka powodów.

coffee-g35447d9d1_1280Kawa w pięknej filiżance smakuje lepiej

Jako wielbicielka kubeczków i filiżanek, mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że kawa pita z pięknej filiżanki to rytuał, który wyjątkowo cenię. Moja kolekcja kawowych utensyliów stale rośnie i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to kiedyś zmienić. Dobieram kubki i filiżanki do aktualnego nastroju, wielkości porcji, czy po prostu chwilowego widzimisię. Porcelana z mojej kolekcji ma swoją historię. Każdy egzemplarz ma inne pochodzenie. Są filiżanki znalezione na targu staroci, wygrzebane w zakamarkach domu rodzinnego i te kupione w różnego rodzaju sklepach w różnych miastach Polski.

Wyjątkowa porcelana tworzy rytuał

Nie bez powodu porcelana cieszy się niesłabnącą popularnością. Sama należę do osób, które śledzą trendy i polskich twórców. Cenię polskie rzemiosło i staram się wspierać artystów kupując od nich produkty. Wyjątkowa porcelana tworzy rytuał, i nie dotyczy to tylko kawy. W Japonii najcenniejsze czarki noszą ślady uszkodzeń, które naprawia się wypełniając je złotymi fugami. Polska porcelana ma swoją piękną historię oraz produkty, które są przepiękne, czego przykładem są między innymi produkty marki Chodzież. Zestaw kawowy Chodzież czy serwis kawowy Chodzież to świetny pomysł na prezent – na przykład z okazji ślubu czy rocznicy.

Tradycyjna polska porcelana jest piękna

Polska tradycyjna porcelana ma długą historię. Niestety mocno wpłynęła na nią pandemia, która doprowadziła do upadku niektórych zakładów. Problemy z utrzymaniem się mają również mniejsi producenci, tworzący autorską, unikalną porcelanę. W obecnej sytuacji tym bardziej doceniam ich działalność i produkty, które tworzą, a te – tradycyjne i nowoczesne są przepiękne.

Wspieranie polskiej produkcji ma duże znaczenie

Wybór polskich produktów ma teraz jeszcze większe znaczenie. Serwis do herbaty albo serwis do kawy Chodzież kupione na w ramach prezentu to pomysł na ponadczasowy i praktyczny podarunek, który docenią szczególnie osoby ceniące polskie marki z tradycją. To też sposób na wsparcie rodzimej produkcji, która mimo wielu lat pięknej historii może nie przetrwać bez dalszego wsparcia.

 

 

Artykuł powstał we współpracy z https://porcelanabydgoszcz.pl/

Autor: ania

Udostępnij ten post przez

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>