Tradycyjne polskie warzywa – świeże od polskich rolników z Mazowsza

Znalezienie smacznych, ładnych i dobrych pod względem jakości warzyw, wbrew pozorom, nie jest łatwym zadaniem. Można oczywiście stwierdzić, że bez trudu znajdziemy je w każdym markecie. Tylko czy one naprawdę są godne zaufania?

vegetables-ge201b6c09_1280Moje doświadczenia z marketami są bardzo różne i wiele zależy od konkretnej dostawy. Zdarzają się lepsze i gorsze dni. Najgorsze są te, kiedy asortyment wygląda tak tragicznie, że już naprawdę nie ma z czego wybierać. Bywają też momenty dla mnie osobiście traumatyczne, kiedy widzę, jak wybredne klientki gniotą po kolei wszystkie pomidory i przerzucają warzywa jak śmiecie. W takich chwilach rezygnuję z zakupów w danym miejscu i szukam jakiegoś straganu z warzywami od lokalnych rolników. Nawet, jeśli muszę poświęcić na te poszukiwania więcej czasu. Dlatego nie ufam marketowym warzywom i owocom. Nawet, jeśli wyglądają całkiem dobrze, to często noszą ślady „sprawdzania” przez wielu klientów, którzy byli tam wcześniej.

Jak znaleźć dobre warzywa?

Sposobów na zalezienie dobrych warzyw jest kilka, i wiele zależy od pory roku. Najłatwiej jest oczywiście latem i wczesną jesienią, kiedy na targach znaleźć można ogromny wybór produktów od okolicznych dostawców. Jednak i w tym przypadku trzeba być ostrożnym, ponieważ zdarzają się sprzedawcy handlujący produktami słabej jakości. Jeśli mamy w swojej okolicy targ warzywny, warto jest spokojnie się po nim rozejrzeć i poszukać handlarzy stojących niekoniecznie przy głównej, najbardziej uczęszczanej alejce. Takim sposobem można znaleźć sprzedawców oferujących uprawiane przez siebie warzywa, które są o niebo lepsze od 80% pozostałych (pochodzących z handlu hurtowego).

Jeśli jednak brakuje w okolicy targu warzywnego, trzeba szukać dobrze zaopatrzonego warzywniaka. Najlepiej takiego, do którego ustawiają się kolejki. Oznacza to, że towar jest ceniony przez okolicznych mieszkańców i warto trochę poczekać, żeby kupić naprawdę dobre produkty.

Kolejną opcją jest zaopatrywanie się u handlarzy ustawiających się blisko popularnych marketów. Zwykle mają w asortymencie wszystkie niezbędne warzywa, choć różnie z tym bywa.

Świetną opcją jest dostęp do hali targowej, gdzie można znaleźć ogromny asortyment świeżych warzyw i owoców przez cały rok. Niestety nie każdy mieszka blisko takiego miejsca.

Lokalny warzywniak w zasięgu ręki

A teraz wyobraźmy sobie, że taki idealny warzywniak mamy w zasięgu ręki, dostępny 24/7, bez wychodzenia z domu. I w każdej chwili możemy zamówić nie tylko tradycyjne polskie warzywa marchew, pietruszka, buraki, cebula i czosnek, ale też owoce, kiszonki, dżemy, jajka i zioła w doniczkach. Produkty od polskich lokalnych rolników można kupić w Lokalnym Warzywniaku online. Na terenie Warszawy można zamówić je z bezpłatną dostawą. Nie trzeba więc targać siaty z ziemniakami czy bać się o zgniecenie jajek. Taka opcja może być idealna dla zabieganych czy starszych osób, a także tych, którzy w swojej okolicy nie mają dobrych dostawców smacznych warzyw i owoców.

Na dobre warzywa zawsze jest więc odpowiedni sposób!

 

Tekst powstał we współpracy z www.lokalnywarzywniak.pl/

Autor: ania

Udostępnij ten post przez

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>