Ujędrnij biust i schudnij dzięki jabłkom

Pewnie każdemu dziadkowie czy rodzice próbowali wmusić jabłka, bo zdrowe, dobre i jeść trzeba. I pewnie większość z Was, jak i ja, jabłka jadła raz na ruski miesiąc. No, może w lecie czy wczesną jesienią: takie jędrne i soczyste, może nawet prosto z drzewa albo z ziemi (z ziemi chyba najlepiej smakują, zwłaszcza w dzieciństwie). Zresztą, co takie jabłko niby ma w sobie, żeby je tak jeść i jeść… Jak zwykle okazuje się, że cuda wianki i inne magiczne moce. Przykładowo to ujędrnianie biustu – w życiu bym nie pomyślała, żeby się jabłkiem obkładać, licząc na ujędrnienie bąbelków, a tu takie rzeczy. Wystarczy zetrzeć jabłka i papkę nałożyć sobie na 30 min. na dekolt i biust raz bądź dwa razy w tygodniu. Podobno działa… Kusi mnie, żeby spróbować: starość nie radość, a grawitacja jest okrutna ;-)

A odchudzanie? 100g owoców dostarcza 30-50 kcal, poza tym jabłka zawierają dużo błonnika, który skutecznie potrafi nasycić. Nie możemy jednak bezkarnie się nimi objadać, ponieważ zawierają sporo cukru. Taki minusik.

Jabłka ułatwiają też przyswajanie wapnia przez organizm, dzięki czemu wzmacniają zęby, włosy i paznokcie. Poza tym zawarta w nich witamina C wymiata z organizmu wolne rodniki i bierze udział w wielu procesach metabolicznych przeciwdziałając wiotczeniu skóry. Witamina C razem z witaminą P uszczelnia i uelastycznia ścianki naczyń włosowatych, więc przeciwdziała powstawaniu “pajączków”.

Generalnie jabłka posiadają ponad 20 cennych składników, warto jeść je na surowo, ze skórką. Rano i wieczorem.

Ja, w ramach testów, przez tydzień jadłam po jednym jabłku wieczorem i muszę przyznać, że dodawały mi nieco powera i syciły na jakiś czas. Takie małe bestyjki z ukrytymi mocami.

Aha, z dedykacją dla “dobrze zbudowanych facetów” (z bamberkiem znaczy się) – jabłka obniżają cholesterol ;-)

Skąd to wiem? A stąd:

http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/Jablka-chronia-przed-zawalem-i-zaparciami-wzmacniaja-zeby-ulatwiaja-od_35460.html
http://www.ekorodzice.pl/jablka-wlasciwosci-i-zastosowanie,27,554,889.html
http://portal.abczdrowie.pl/wlasciwosci-jablek
http://www.tesco.pl/smaczna-strona/jablka/wlasciwosci
http://w-spodnicy.ofeminin.pl/Tekst/Zdrowie/533818,1,Wartosci-odzywcze-jablka–zdrowie-wartosci-odzywcze-jablka-.html

Autor: ania

Udostępnij ten post przez

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>