Waga kuchenna – niezastąpiony sprzęt w każdej kuchni

Waga kuchenna to nie był mój pierwszy wybór do kuchni. Przez wiele lat do odmierzania proporcji służyła mi szklanka i oczywiście łyżki i łyżeczki. Kiedy zdecydowałam się na elektroniczną wagę zrozumiałam, co straciłam przez te wszystkie lata.

Precyzja w odmierzaniu składników ciast

Waga to absolutne must have w przypadku składników ciast. Szklanka nie wystarczy, jeśli chcesz dokładnie odmierzać składniki i właściwie przygotować ciasto. W tym przypadku każdy gram ma znaczenie. Mała kuchenna waga ratuje sytuację i pomaga w przygotowaniu praktycznie każdej potrawy. Nie trzeba się ograniczać do wariantów, w których proporcje odmierzane są kubeczkami lub szklankami.

waga_kuchennaDokładna waga składników dań

Waga sprawdza się też w przypadku dań. Precyzyjne odmierzanie składników jest ważne nie tylko w przypadku standardowych dań obiadowych, ale też posiłków wchodzących w skład diety. W tej sytuacji nie można mierzyć „na oko”, bo wtedy dieta zwyczajnie nie będzie skuteczna.

Idealne porcje kawy

U mnie waga służy również od odmierzania porcji kawy do zmielenia. Wprawdzie nie mam specjalnej wagi baristycznej, ale moje potrzeby wystarczy zwykła waga kuchenna. Ważenie kawy pozwala przygotować lepszą kawę, co ma szczególne znaczenie w przypadku kaw przelewowych, gdzie nieodpowiednie proporcje mocno wpływają na intensywność naparu.

Mała, więc wszędzie się wciśnie

Waga kuchenna, oprócz oczywistych, praktycznych zalet, ma również tę w postaci rozmiarów. Zwykle zajmuje bardzo mało miejsca, ponieważ jest płaska i ma niewielkie rozmiary. Z pewnością zmieści się w każdej kuchni. Ja pamiętam jeszcze sporych rozmiarów wagi z odważnikami, które nie należały do najwygodniejszych w użyciu. Brak jakiegoś odważnika sprawiał, że pomiar nie był precyzyjny. Zabawa takimi urządzeniami bywała po prostu dość uciążliwa. Nie mówiąc o przechowywaniu ich. Wagi elektroniczne to zdecydowanie inny poziom.

Warianty dla zaawansowanych

Wagi kuchenne to nie jest jeden rodzaj produktu, który ma wyłącznie podstawowe funkcje odmierzania w podstawowych jednostkach masy. Poszczególne modele mogą różnić się od siebie budową, dokładnością i przeznaczeniem. Wagi kuchenne odmierzają w różnych jednostkach: g, ml, ct, lb:oz, kg. Wśród dostępnych opcji znajdziemy modele w kształcie łyżki, służące do ważenia niewielkich ilości materiałów. Bariści używają specjalnych modeli służących do ważenia kawy. Takie wagi mają duże podświetlane wyświetlacze, a nawet specjalne silikonowe podkładki zabezpieczające przed zalaniem. Mogą służyć do ważenia ziaren oraz przyrządzonej już kawy.

To nie jest mega wydatek

Wagi kuchenne to nie jest duży wydatek, nad którym można się długo zastanawiać. Precyzyjne modele kosztują około 100 zł. Czy warto zdecydować się na zakup? Zdecydowanie tak! Duży wybór modeli znajdziecie na stronie mikrowagi.pl

 

Artykuł sponsorowany 

Autor: ania

Udostępnij ten post przez

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>