Zaskakujące funkcje termosów gastronomicznych

Delegacje, konferencje, szkolenia – wszystkie mają jeden wspólny mianownik. Wiecie, jaki? Kawa i herbata. Tak, to jest absolutnie niezbędny element każdego tego typu wydarzenia, bez którego ja nie jestem w stanie funkcjonować. Poranna herbata i okołopołudniowa kawa to moje codzienne paliwo, bez względu na okoliczności. Dlatego kiedy jestem na wyjeździe, szukam szybko dobrze znanego stalowego błysku warnika albo termosu żeby napić się tego, bez czego nie jestem w stanie funkcjonować. Nigdy nie zastanawiałam się nad rodzajami tego typu urządzeń. Dopiero niedawno dowiedziałam się, że duży, walcowaty pojemnik z wrzątkiem to warnik. Teraz, mądrzejsza o tą wiedzę zgłębiam dalej temat. Czas na termosy gastronomiczne.

Rodzaje termosów gastronomicznych

Nie są to jedynie dzbanki, zdecydowanie wybór jest większy. Do dyspozycji mamy bardzo różnorodne termosy do kawy i herbaty: termosy ze szklanym wkładem, termosy stalowe, dwuścienne, termosy z przyciskiem czy termosy z pompką. Są też duże termosy stołowe oraz cateringowe o bardzo dużej pojemności (ok. 10 l). Jeśli więc szukacie do swojej gastronomii odpowiedniego termosu, to wiedzcie, że wybór jest naprawdę spory i dobrze jest na spokojnie określić swoje potrzeby, aby dobrać odpowiedni sprzęt.

Funkcje i właściwości termosów

Termosy kojarzą nam się przede wszystkim z gorącymi napojami, a powinniśmy pamiętać, że takie sprzęty mogą być używane również do przechowywania napojów zimnych. Poza tym termos termosowi nie równy i możemy wybierać spośród modeli z dzióbkiem albo z pompką. Niektóre modele wykonane są niemalże w całości ze stali, inne są w środku szklane albo plastikowe. Nagle okazuje się, że my chcieliśmy kupić zwykły termos gastronomiczny, a mamy milion rodzajów do wyboru i kompletny mętlik w głowie. Tak to teraz jest, wszystkiego po kokardy i nie można się zdecydować. Na podstawie swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że najwygodniejsze są dla mnie zwykłe termosy dzbankowe z dzióbkiem oraz duże termosy stołowe z pompką, które nie wymagają ciągłego uzupełniania.

still-life-2366084_1280Zastosowanie termosów

Kwestia niby oczywista, ale może nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że z konferencji ludzie najbardziej zapamiętują catering. Tak, catering. To nie wiadomości po które przyjechali są najważniejsze, tylko odpowiednio zastawione stoły, przerwy kawowe i dobry obiad. Takie akcesoria, jak termosy powinny być obecne przy okazji każdych wydarzeń gromadzących nieco większą ilość ludzi. Potrzeba napicia się czegoś czy schrupania jakichś słodyczy jest niesamowicie ważna. Nie bez powodu konferencje organizowane są teraz najczęściej w odpowiednich centrach konferencyjnych albo hotelach. Zaplecze gastronomiczne to nieodłączna część każdej konferencji i szkolenia. Nie ma się co oszukiwać. Trzeba się tylko odpowiednio przygotować. Pamiętam z jakim utęsknieniem czekałam na każdą przerwę kawową podczas wielogodzinnych szkoleń. Duży wybór herbat, pyszna kawa, a do tego niesamowite desery i owoce – te z pozoru mało ważne elementy trzymały mnie każdego dnia przy życiu. Poza tym nie powinniśmy zapominać o innej funkcji takich poczęstunków – są one świetną okazją do spotkań, rozmowy, poznania się. Niewinne dyskusje o pierdołach przy kawce i herbatce to najlepszy sposób na pierwszą integrację.

Wiecie już, dlaczego termosy gastronomiczne są tak ważne? Otóż dlatego, że bardzo mocno wpływają na ocenę danego szkolenia oraz integrują ich uczestników! Oto największa tajemnica lasu Już wiecie, że ja nie jestem w stanie funkcjonować bez gorących napojów podczas tego typu wydarzeń, a ja nie jestem odosobniona w swojej opinii. Założę się, że myślicie podobnie, prawda?

Artykuł powstał we współpracy ze sklep.technica.pl

Autor: ania

Udostępnij ten post przez

1 Komentarz

  1. Bardzo ciekawy artykuł i trafny. Również zawsze szukam na wszystkich konferencjach, gdzie stoją termosy z kawą. Cały artykuł przeczytałem zapartym tchem, na pewno polecę go do przeczytania znajomym.

    Napisz odpowiedź

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>